LieRa

Liedon Ratsastajat ry. on vuonna 2009 perustettu Suomen Ratsastajainliiton alainen ratsastusseura, jonka tarkoituksena on tuoda yhteen hevosharrastajia Liedon seudulla. Aloitimme vuonna 2012 yhteistyön Littoisissa sijaitsevan Capri-tallin kanssa, mutta jäseniksemme ovat edelleen tervetulleita kaikki hevosharrastajat. Toiminta-ajatuksemme on tarjota hevosharrastajille monipuolista yhteistä tekemistä tapahtumien, koulutusten sekä harjoitus- ja seuratason ratsastuskilpailujen parissa. Liittyessäsi jäseneksi saat SRL:n kattavien jäsenetujen lisäksi mahdollisuuden osallistua seuran toimintaan kuten kisoihin ja seuran tapahtumiin, sekä mahdollisuuden hakea LieRan valmennustukea.

Seuratoiminnan kehittäminen

 Hei jäsenet!


Pyrimme kehittämään seuratoimintaamme palvelemaan paremmin jäsentemme toiveita ja tarpeita. Vastaa oheiseen kyselyyn ja kerro, millaista toimintaa ja tapahtumia kaipaat seuraltasi. Kaikkien 23.4. mennessä vastanneiden kesken arvomme 50€ lahjakortin hevostarvikeliike Börjesiin.


Linkki kyselyyn.


Mukavaa alkanutta kevättä! Tavataan pian kisakauden aloituksen merkeissä.