LieRa

Liedon Ratsastajat ry. on vuonna 2009 perustettu Suomen Ratsastajainliiton alainen ratsastusseura, jonka tarkoituksena on tuoda yhteen hevosharrastajia Liedon seudulla. Aloitimme vuonna 2012 yhteistyön Littoisissa sijaitsevan Capri-tallin kanssa, mutta jäseniksemme ovat edelleen tervetulleita kaikki hevosharrastajat. Toiminta-ajatuksemme on tarjota hevosharrastajille monipuolista yhteistä tekemistä tapahtumien, koulutusten sekä harjoitus- ja seuratason ratsastuskilpailujen parissa. Liittyessäsi jäseneksi saat SRL:n kattavien jäsenetujen lisäksi mahdollisuuden osallistua seuran toimintaan kuten kisoihin ja seuran tapahtumiin, sekä mahdollisuuden hakea LieRan valmennustukea.

Syyskokous 2023

Tervetuloa LieRan sääntömääräiseen syyskokoukseen 27.11.2023 kello 19 Ratun tallilla.

Kokouksessa käsitellään sääntömääräiset asiat ja valitaan puheenjohtaja, sekä edustajat LieRan johtokuntaan. Lisäksi käsitellään tulevan vuoden toimintasuunnitelma ja talousarvio.

Tarjoilun vuoksi ilmoita osallistumisesi 26.11.2023 mennessä:
liedonratsastajat@gmail.com.

Kokouskutsu ja esityslista.