LieRa

Liedon Ratsastajat ry. on vuonna 2009 perustettu Suomen Ratsastajainliiton alainen ratsastusseura, jonka tarkoituksena on tuoda yhteen hevosharrastajia Liedon seudulla. Aloitimme vuonna 2012 yhteistyön Littoisissa sijaitsevan Capri-tallin kanssa, mutta jäseniksemme ovat edelleen tervetulleita kaikki hevosharrastajat. Toiminta-ajatuksemme on tarjota hevosharrastajille monipuolista yhteistä tekemistä tapahtumien, koulutusten sekä harjoitus- ja seuratason ratsastuskilpailujen parissa. Liittyessäsi jäseneksi saat SRL:n kattavien jäsenetujen lisäksi mahdollisuuden osallistua seuran toimintaan kuten kisoihin ja seuran tapahtumiin, sekä mahdollisuuden hakea LieRan valmennustukea.

LieRan kevätkokous 2022

TERVETULOA LIEDON RATSASTAJAT RY:N SÄÄNTÖMÄÄRÄISEEN KEVÄTKOKOUKSEEN!

Liedon Ratsastajat ry:n kevätkokous järjestetään maanantaina 25.4.2022 klo 19 Ratun tallilla (os. Vähävankiontie 27, Vanhalinna). Kokoukseen voit osallistua myös etänä. Kokouksessa käsitellään sääntömääräiset asiat, vuoden 2021 toimintakertomus ja tilinpäätös. Ilmoittautumiset viimeistään la 23.4.2022 sähköpostilla liedonratsastajat@gmail.com. Käy lukemassa kokouskutsu täältä.